
"W dniu 19.04.2012 r. w klasie V naszej szkoły odbyła się lekcja matematyki z wykorzystaniem serwisu Matlandia, prowadzonej przez nauczycielkę matematyki Sylwię Kmieć. Gościem specjalnym lekcji była Pani dyrektor Sławomira Mrowiec".
"17 marca 2012 roku lekcję matematyki przeprowadzono w sali komputerowej. W lekcji uczestniczyło dwunastu uczniów klasy szóstej. Tematem lekcji było potęgowanie liczb".
"W marcu przez 30 dni uczniowie klas piątych, w szkole i w domu, testowali bezpłatnie „Matlandię”. Jest to program opracowany przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe".
Matlandia to niezwykle ciekawy i niezwykle pożyteczny projekt, dzięki któremu każdy uczeń, mający choćby niewielkie problemy ze zrozumieniem poszczególnych działów matematyki, może w przyjemny, interesujący i wciągający sposób przyswoić sobie wiedzę, którą następnie świetnie wykorzysta na lekcjach, sprawdzianach, testach itp.
Ciekawe ćwiczenia i fajna grafika. Dzieci chętnie wykonują poszczególne ćwiczenia i chętnie pracują w programie również w domu. Nauczyciel może obserwować pracę uczniów – ilość wykonanych i niewykonanych zadań. Poprzez zabawę dzieci uczą się matematyki.
Lekcja [z Matlandią] wzbudziła bardzo wiele emocji […]. Nagrodą dla uczniów było samo uczestniczenie w zdrowej rywalizacji, możliwość porównania własnej wiedzy i umiejętności z rówieśnikami. Dzisiaj wiem, że logują się do Matlandii na domowych komputerach z własnej inicjatywy i ćwiczą matematyczne zadania. A czy nie o to nam, wszystkim nauczycielom matematyki, chodzi???
Wielka przygoda, zabawa, emocje, popiskiwania, radość ze zdobywania kolejnych punktów. A wszystko to w baśniowej scenerii i towarzystwie kolorowych, sympatycznych postaci niezwykłej matematycznej krainy Matlandii […]. Szkoda, że gdy chodziłam do szkoły, nie było tablic interaktywnych, komputerów, programów multimedialnych, kolorowego świata wirtualnych bohaterów, którzy pomogliby mi zmierzyć się z każdą matematyczną łamigłówką bez stresu i poczucia, że matematyka to dyscyplina dla wybranych.
Uczniowie […] podróżują po tym nowym wymiarze i zakodowują wiedzę z każdym kliknięciem. Pochłaniają zadania matematyczne jak nachosy i zielone hot-dogi.