"Uczniowie prezentują w postaci filmu program Matlandia".
"Uczniowie naszej szkoły, z klas IV - VI od kilku tygodni mają możliwość nauki w bardzo przyjemny, ulubiony sposób, czyli z nosem przy komputerze. W trakcie zajęć i w domu korzystają z programu Matlandia".
"Na dzisiejszej lekcji matematyki (18.04.2012) uczniowie klasy piątej odwiedzili Matlandię. Rozwiązywali zadania matematyczne, liczyli, przekrzykiwali się podając różne sposoby rozwiązania, cieszyli się z sukcesów, uczyli się poprawiać własne błędy, ale nikt nie marudził, że jest trudno, że trzeba rozwiązywać kolejne zadanie… Po prostu – wszyscy dobrze się bawili".
"16 kwietnia uczniowie klasy VI wcielili się w wirtualne animowane postaci i w bajkowej scenerii testowali program do nauki matematyki o wdzięcznej nazwie Matlandia".
"Z Matlandią po raz pierwszy spotkaliśmy się jesienią. Uczniowie skorzystali z 30-dniowych dostępów otrzymanych od GWO. Niektórzy czwartoklasiści zdążyli ją bardzo polubić. Bawili się zadaniami w domu oraz na zajęciach „Matematyka z komputerem”".
"Na lekcjach korzystamy ze strony wydawnictwa, aby sprawdzić swoje umiejętności przed sprawdzianem, rozwiązujemy testy online. Rozwiązujemy zadania, które pomogły nam przygotować się do sprawdzianu szóstoklasisty, jak również bierzemy udział w sesjach z Plusem. Jednak najbardziej jesteśmy zachwyceni Matlandią, która w ciekawy, zabawny sposób pomaga przebrnąć przez trudne zagadnienia matematyki".
"Wyjątkową radość sprawiają uczniom (i nauczycielom) zajęcia przeprowadzane z wykorzystaniem programu online Matlandia. W miesiącu kwietniu w klasach IVa i IVb odbyło się 5 lekcji z wykorzystaniem programu".
"Dnia 20 kwietnia 2012r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Pasłęku w ramach konkursu pt. "Przetestuj bezpłatnie Matlandię i wygraj pakiet szkolny” w klasach czwartych odbyły się lekcje matematyki z wykorzystaniem materiałów online wydawnictwa GWO z zastosowaniem tablicy interaktywnej".
"Uczniowie klas IV oraz V podczas nauki matematyki korzystają z podręczników Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego, które dba o to, aby nauka tego przedmiotu odbywała się w atrakcyjny dla ucznia sposób. Od kwietnia tego roku nasi czwarto i piątoklasiści mają możliwość poznawać świat matematyki poprzez zabawę. Taką możliwość stwarza im przygotowany odpowiednio do poszczególnych klas program Matlandia".
"Po wskazaniu zapisu słownego przyszedł czas na zapisanie podanych słownie ułamków za pomocą cyfr. Po wstępnych ćwiczeniach uczniowie z nieukrywaną radością rozpoczęli wykonywanie zadań w Matlandii z działu Ułamki o mianownikach 10, 100, 1000. W trakcie wykonywania ćwiczeń w Matlandii wszyscy uczniowie byli bardzo zaangażowani i chętnie rozwiązywali zadania. Nawet uczniowie mający trudności z nauką chętnie pracowali i skrupulatnie liczyli miejsca po przecinku, żeby tylko się nie pomylić".